interne, Noutati, Stiri

Duminica 26 octombrie ,echipa noastra de U15 s-a deplasat pentru a sustine a doua partida in Grupa Transilvaniei la Ariesul Mihai Viteazul Cluj.Era prima noastra intalnire cu acest adversar asa ca nu stiam prea multe despre el.Am inceput partida in atac ,dar am fost un pic surprinsi de apararea artagoasa a gazdelor.Probabil si datorita drumului destul de lung ,in primele 15 minute am facut destul de multe greseli individuale ,dar totusi am reusit sa intram la pauza cu un avantaj comfortabil 22-0 ,marcand patru eseuri ,din pacate doar unul transformat.Pauza a adus in echipa noastra un pic mai multa concentrare si incredere,iar in a doua repriza am reusit sa incepem sa jucam din ce in ce mai bine,reusind cateva actiuni spectaculoase aplaudate si de publicul din tribuna.Scorul final 50-0 pentru echipa noastra,este unul meritat si imbucurator ca dupa doua partide nu am primit nici macar un punct si am inscris 18 eseuri.Partida a fost una mult mai dificila decat o arata scorul ,gazdele punandu-ne mult mai multe probleme decat echipa ce am intalnit-o saptamana trecuta.Cu aceasta victorie ne mentiem pe pozitia intai in grupa si devenim astfel marea favorita la calificarea in Play Off.Punctele echipei noastre au fost marcate de catre :Nica Leonard(2 eseuri) ,Pomarleanu Razvan (2 e),Butnaru Tiberiu (1 e),Cretu Darius (1 e),Staicu Victor (1 e),Milea Denis (1 e) ,Solcan Tudor (4 tranformari ),Carcota Iulian (1-T).

Au evoluat: 1.Ciocan Tudor ( 16.Sugar Vlad ) ,2.Proca Tudor ,3.Palade Teodor,4.Bucea Leonard (17.Peter David) ,5.Cretu Darius ,6.Cranganu Catalin ,7.Pomarleanu Razvan,8.Nica Leonard (cpt.),9.Gandac Cristian (18.Carcota Iulian) ,10.Solcan Tudor ,11.Mihai Iulian ,12.Staicu Victor ,13.Milea Denis ,14.Abraham David (19.Abraham Mathias ) ,15.Butnaru Tiberiu.

Urmatoarea partida o vom sustine pe data de 10 noiembrie in deplasare la CS Viitorul Cluj!

La categoria U14 ,sambata pe terenul din Noua echipa noastra a intalnit intr-o partida din cadrul Campionatului AMRB ,echipa RC Cristian.Dupa o partida spectaculuasa,dar cu multe greseli tehnice , am fost invinsi de catre echipa oaspete cu scorul de 36-43 !Dupa aceasta partida au avut loc meciuri intre echipele de U10 si U12 ale cluburilor CSR Sacele,RC Brasov,RC Cristian ,iar spectacolul a fost mult aplaudat de catre publicul numeros aflat in tribuna!