interne, Noutati, Stiri
Din pacate rezultatele obtinute de CSR Sacele in etapa AMRB disputata sambata 4 mai pe terenul Arcul de Trium au fost unele nesatisfacatoare.Astfel la categoria U14 ,in prima partida am intalnit liderul clasamentului ,si anume formatia bucuresteana Soimii.Partida a fost una echilibrata,dar din pacate lipsa unor jucatori si greselile individuale au facut ca scorul final sa arate CSR Sacele-Soimii Bucuresti 10-28 (5-14).Pentru echipa noastra a marcat  Milea Denis,care si-a sarbatorit  ziua de nastere prin doua eseuri .Din pacate aceasta infrangere noua practic ne-a spulberat visul frumos de a ataca prima pozitie in clasament,iar bucurestenilor le-a asigurat castigarea camionatului AMRB.Cu moralul scazut am intalnit in a doua partida ocupanta locului 5-Aurora BAicoi ,care se impusese surprinzator in prima partida contra celor de la CSC Mihail Kogalniceanu (2).Prima repriza a fost una in care baietii nostri au reusit un joc bun ,trecand peste infrangerea din primul meci dovada si rezultatul  14-0 pentru noi.Nimic nu prevestea ceea cea urmat in a doua repriza.Pe o relaxare a noastra ,echipa din Baicoi a reusit doua eseuri,si numai imprecizia transformerului a facut sa nu fim egalati.Mai mult cu doua minute inainte de final ,prahovenii au fost foarte aproape sa marcheze din nou,dar am reusit sa-i oprim la timp,iar prin contraatacul care a urmat am marcat al treilea eseu al nostru.Scorul final a fos CSR Sacele-Aurora Baicoi 19-10 ,punctele echipei noastre fiind marcate din nou de Milea Denis (1- eseuri ),Nica Leonard (1-e),Solcan Tudor (1-e).Mihai Iulian ( 2 transformari ).Victoria este una foarte importanta pentru noi ,deoarece practic ne consolideaza  pozitia a treia in clasamnet.Totusi in etapa viitoare vom avea si sansa de a urca pe Locul 2,daca vom reusi sa invingem formatia ce ocupa in acest moment aceasta pozitie si anume CSC Kogalniceanu.
La categoria U12 ,am avut deasemenea doua partide foarte dificile.Formatia noastra ,aflata pe  pozitia a treia a intalnit primele doua clasate  :Soimii Bucuresti (2) si CSOV Pantelimon.Am reusit cu greu sa facem fata acestor echipe,masivitatea jucatorilor advrsi spunandu-si cuvantul la aceasta categorie.Oricum felicitari jucatorilor nostri care au dat tot ce au putu in aceste doua partide: CSR Sacele-Soimii Bucuresti (0-25) si CSR Sacele -CSOV Pantelimon 0-30 .In ciuda celor doua infrangeri ramanem in continuare pe locul III ,iar meciul hotarator pentru a ne pastra aceasta pozitie va fi in etapa urmatoare contra celor de la Dinamo-Soimii Bucuresti.
La ultima categorie U10 ,jucatorii nostri care evolueaza pentru Cetate Rasnov au incercat din greu sa faca fata primelor doua clasate ,dar din pacate lipsa coeziunii si tineretea si-au spus cuvantul Cetate Rasnov-Soimii Bucuresti (0-40) si Cetate Rasnov -CSo Ovidiu (CT) 0-45.Dupa aceste rezultate echipa din Rasnov se afla pe Locul IV.
Urmeaza un weekend de pauza ,urmatoarea etapa fiind programata pe 18 mai .Felicitari copii,capul sus ,victoriile ne fac fericiti iar din infrangeri invatam cum sa devenim mai buni! Hai Sacele !