interne, Noutati, Stiri

Sambata 18 mai pe Ternul Arcul de Triumf din Bucuresti a avut loc penultima etapa din Campionatul Regional AMRB la care participa cluburi din sase judete Bucuresti,Brasov,Prahova,Constanta,Ilfov,Buzau.Capul de afis de la categoria U14 a fost partida dintre CSR Sacele ocupanta locului 3 si RC Mihail Kogalniceanu (Constanta )-locul 2.In tur echipa constanteana reusise sa castige cu 19-12,si porneau favoriti.Partida a inceput rau pentru noi,in minutul 3 ,primind un eseu ,iar prin transformarea care a urmat ,tabele indica 0-7.Baietii nostri insa nu au cedat ,si au luptat din greu cu mult mai masivii constanteni ,iar eforturile le-au fost rasplatite prin incercarea lui Milea Denis ,care insa nu a fost transformata.Rezultatul pauzei arata CSR Sacele -RC Mihail Kogalniceanu 5-7.Am inceput repriza a doua foarte motivati ,iar dupa cateva minute de presiune ,Nica Leonard a reusit eseul prin care am trecut la conducere ,iar Mihai Iulian ,a reusit transformare ,scorul devenind 12-7.Finalul o fost unul foarte dificil pentru noi,dar baietii au dat dovada de un extraordinar spirit de sacrificiu si au reusit sa rezisite eroic atacurilor constantenilor.Fluierul de final a adus bucuria in randul nostru ,dar si rocada in clasamnet.In a doua partida ,adversarii nostri -CS Chitila nu s-au prezentat ,si astfel am castigat doar cu 5-0.Cu aceasta victorie am reusit sa luam o obtiune foarte mare pentru pozitia a doua in clasament,in ultima etapa intalnind doua echipe care nu ar trebui sa ne puna probleme :RC Grivita si RC Brasov !
La categoria U12 ,lucrurile nu au mers deloc bine.In prima partida am intalnit ocupanta locului 3 ,Soimii-Dinamo Bucuresti si aveam nevoie neaparat de victorie.Din pacate rezultatul final nu ne-a fost favorabil ,pierzand cu 5-10,eseul echipei noastre fiind marcat de catre Ciotarca Robert.In partida a doua a intalnit echipa brasoveana RC Cristian.PArca doborati de rezultatul din prima partida,jucatorii nostri au cedat la final cu 5-15,si au picat pe locul 5 in clasament.Din pacate mai sunt si zile grele ,dar nu vom renunta si vom incerca sa aratam ca acesta etapa a fost o intamplare trista.
La categoria U10 ,micutii brasoveni de la Cetate Rasnov ,la care au evoluat si cativa jucatori saceleni au reusit din nou rezultate foarte bune : 30-0 cu Soimii-Dinamo Bucuresti si 20-20 cu RC Grivita Bucuresti.
Ultima etapa se va desfasura pe 1 iunie,dar noi nu vom lua pauza in weekwd ,deoarece CSR Sacele va participa la Cupa Iancu Jianu ce va avea loc la Sibiu.