Stiri

Sambata 29 mai 2021 ,echipa noastra de U16 s-a deplasat la Navodari pe stadionul Flacara pentru a intalni formatia Cleopatra Contsanta .Prima repriza a fost una destul de echilibrata ,ocazii de a marca avand amele formatii.Echipa noastra a trebuit sa evolueze si 5 minute cu un jucator mai putin ,dupa eliminarea temporara a flankerului Catalin Cranganu.In numeroase faze s-a fazut in evolutia jucatorilor nostri oboseala datorata drumului,deplasarea la Constanta facandu-se in ziua meciului.Pauza a gasit cele doua echipe la egalitate 0-0,lucru intalnit destul de rar in acest sport.Repriza a doua a inceput cu marcarea unui eseu al gazdelor,care insa nu a fost tranformat.Vazandu-se condusi baietii nostricondusi exemplar din teren de capitanul lor au avut un raspuns pe masura si au reusit sa marcheze trei incercari ,doua din ele fiind transformate.Spre final gazdele au mai reusit un eseu netransformat .Finalul jocului a gasit echipa noastra in atac ,si numai greselile individuale au facut sa nu reusim sa marcam inca un eseu.Astfel am reusit sa ne impunem cu scorul de 19-10,dupa un meci dificil ,presarat cu destule duritati .

Punctele echipei noastre au fost marcate de : Nica Leonard-2 eseuri ,Solcan Tudor -1 eseu si Mihai Iulian -2 transformari.

CSR RC CSU Sacele/Brasov :

1.Bitoi Ionut ,2.Proca Tudor ,3.Pomarleanu Razvan ,4.Cretu darius,5.Palade Teodor,6.Cranganu Catalin,7.Butnaru Catalin,8.Nica Leonard(cpt.),9.Gandac Cristian,10.Solcan Tudor,11.Stancu Vlad,12.Stanciu Victor,13.Milea Denis,14.Mihai Iulian,15.Carcota Iulian.16.Stefanita Gabriel,17.Ciocan Tudor,18.Bucea Leonard,19.Dragos Eric,20.Mihaica Paul.Antrenori :Dragos Adrian si Solcan Gabriel.

Rezulatatul din cealalta partida Victoria Cumpana -Soimii Dinamo Bucuresti  17-43,face ca formatia noastra sa treaca pe pozitia a-II-a,insa vor urma doua meciuri de foc : pe tern propriu cu Victoria Cumpana (5 iunie) si in deplasare la Soimii Dinamo Bucuresti (12 iunie)