interne, Noutati, Stiri
Duminica 17.03.2019 au avut loc cateva meciuri din campionatele nationale rezervate juniorilor.La categoria U15 s-a disputat derbyul etapei intre RC Antonio Jr. si Aurora Baicoi,la formatia oaspete evoluand pe toata durata partidei si jucatorul nostru Balan Rafael.Dupa un meci cu doua reprize total diferite ,prima apartinand oaspetilor (3-21) ,si a doua gazdelor (17-0 ) ,victoriosi au fost cei de la Aurora Baicoi,care s-au impus la limita 21-20.Jucatorul nostru a avut o evolutie foarte apreciata.Formatia prahoveana este in prezent lidera campionatului.
O alta partida unde am avut reprezentani a fost derbyul bucurestean dintre Metrorex Bucuresti si Ct Dinicu Golescu,la oaspeti evoluand nu mai putin de 4 jucatori saceleni (Bodor Alexandru,Trif Radu,Pantelimon Sorin,Szekely Stefan).La fel ca si partida de la U15 ,au fost doua reprize diferite .La pauza au condus gazdele cu 13-0 ,oaspetii revenind in a doua repriza si s-au impus cu 19-16,printre marcatori aflanduse si Bodor Alexandru cu un eseu.
Felicitari sportivilor nostri si asteptam in continuare vesti cat mai bune si cat mai multe victorii !