interne, Noutati, Stiri

Sambata 6 aprilie a avut loc o noua etapa a Campionatului AMRB.La categoria U14 in primul meci CSR Sacele a intalnit formatia brasoveana RC Brasov.Pornind ca favori sacelenii nu au lasat din start nici o santa brasovenilor ,iar dupa prima repriza scorul indica un avamntaj lejer pentru noi (35-0).In repriza a doua antrenorii saceleni au introdus pe teren toti jucatorii aflati pe foaia de rezerva ,insa jocul a curs tort in favoarea noastra ,astfel ca rezultatul final a fost CSR Sacele-RC Brasov  54-0 !In cel de-al doiela meci adversarul a fost unul mai dificil si anume formatia constanteana Victoria Cumpana.Meciul nu a fost unul usor dar la final am reusit o noua victorie cu scorul de 17-5 (7-0).Jocul a fost unul mult imbunatatit fata de primele doua etape,atat in faza ofensiva ,cat si in cea defensiva.Aceste doua victorii ne mentin pe pozitia a doua in clasament,iar derbiurile cu Soimii Bucuresti si RC Mihail Kogalniceanu se arata foarte interesante!

Tot acum a debutat si camionatul la categoria U12.Si aici prima partida a fost de fapt un derby brasovean:CSR Sacele(4)-RC Cristian(5).Intalnirea a fost una foarte spectaculoasa si echilibrata,insa la final echipa noastra areusit sa se impuna cu scorul de 10-0.Un lucru remarcat de spectatori a fost si faptușl ca cele doua echipe au practicat un joc foarte curat,loviturile de pedeapsa fiind practic inexistente!In cea dea doua partida adversari au fost cei de la Metrorex Bucuresti,o echipa masiva,dar careia jucatorii nostri nu iau dat nici o sansa.rezultatul fina 30-0 pentru echipa noastra fiind unul foarte meritat.Aceste doua rezultate ne consolideaza pozitia a patra inclasament ,dar ne apropie si de locul 3!

Felicitari sportivilor saceleni pentru jocul bun si victoriile obtinute in aceasta etapa si mult succes in continuare!!! Hai Saceleeee!!!